8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Fundi tragjik i kërkimit 30 orësh: Sportisti u gjet i vdekur në një klub nate

Pas 30 orësh kërkimi për yllin e ragbit nga Australia, arriti lajmi tragjik.

Liam Hampson u gjet i vdekur në një klub nate në Barcelonë.

 

 

Hampson ishte zhdukur në Spanjë ku po qëndronte me AJ Brimson, Jordan Rickey dhe Jesse Arhars.

Zhdukja e tij u bë me dije në internet nga Brimson, i cili raportoi se askush s’e kishte parë nga ora 04:30 e mëngjesit.

Më pas, për herë të fundit, sportisti u pa në klubin e natës “Sala Apollo” dhe pas 30 orësh kërkimi, u gjet i vdekur në atë klub.

“Mundo Deportivo” raporton se ai dyshohet se vdiq pasi ra nga një lartësi prej dhjetë metrash./FrontOnline/

Më Shumë

Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit u vazhdohet paraburgimi

Dy ish-udhëheqësve të UÇK-së, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit u është vazhduar paraburgimi. Vendimin e ka marrë gjyqtari i procedurës paraprake, Nicolas Gillou. Edhe në këtë...

“Republika e Parë”: Fakte të reja tronditëse për zhdukjen e Remzi Hoxhës

Një kapitull i veçantë i librit “Republika e Parë” e Mero Bazes, trajton me hollësi zhdukjen e shqiptarit nga Kosova Remzi Hoxha, i cili...

Lajmet e Fundit