10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Këta janë dy kushërinjtë që u rrahën mes vete për shkak të pronës në Malishevë

Mbrëmë u raportua për një përleshje në të cilën janë përfshirë dy kushërinj nga fshati Bellanicë i Malishevës. Dy të dyshuarit që u rrahën mes vete për pronë, janë arrestuar dhe janë dërguar në mbajtje.

Burimet e Sinjali kanë bërë me dije se të dyshuarit janë Elmi Kafexholli 76-vjeçar dhe Elver Kafexhilli 57-vjeçar.

E gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur dje, ku pas telasheve të vazhdueshme me konteste pronësore, dy të dyshuarit janë përfshirë në një përleshje fizike duke i shkaktuar lëndime trupore njëri-tjetrit.

Kushërinjtë Kafexholli janë arrestuar në vendngjarje dhe të njëjtit janë shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të prokurorit ndaj tyre kanë nisur hetimet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Lëndim i lehtë trupor’ dhe të njëjtit janë ndaluar për 48 orë

Më Shumë

Bayern dëshiron ta mbajë Tuchel-in si trajner

Pas një kthese të befasishme, Bayern Munich thuhet se dëshiron të mbajë Thomas Tuchel-in si trajner. Në shkurt, Bayern njoftoi se do të ndahej me...

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare shkrimtarja kanadeze dhe fituesja e çmimit Nobel, Alice Munro

Autorja kanadeze, Alice Munro, fituese e çmimit Nobel për Letërsinë në vitin 2013, ka vdekur në moshën 92-vjeçare. Munro shkroi tregime të shkurtra për më...

Lajmet e Fundit