3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Këta janë dy kushërinjtë që u rrahën mes vete për shkak të pronës në Malishevë

Mbrëmë u raportua për një përleshje në të cilën janë përfshirë dy kushërinj nga fshati Bellanicë i Malishevës. Dy të dyshuarit që u rrahën mes vete për pronë, janë arrestuar dhe janë dërguar në mbajtje.

Burimet e Sinjali kanë bërë me dije se të dyshuarit janë Elmi Kafexholli 76-vjeçar dhe Elver Kafexhilli 57-vjeçar.

E gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur dje, ku pas telasheve të vazhdueshme me konteste pronësore, dy të dyshuarit janë përfshirë në një përleshje fizike duke i shkaktuar lëndime trupore njëri-tjetrit.

Kushërinjtë Kafexholli janë arrestuar në vendngjarje dhe të njëjtit janë shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të prokurorit ndaj tyre kanë nisur hetimet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Lëndim i lehtë trupor’ dhe të njëjtit janë ndaluar për 48 orë

Më Shumë

Nisen hetimet për financim të paligjshëm të Macronit në fushata nga një kompani amerikane

Prokurorët financiarë të Francës, kanë nisur hetime ndaj presidentit francez Emannuel Macron, për lidhjet e tij me firmën amerikane të konsulencës McKinsey. McKiney, është nën...

Qeveria ndryshon pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 109-të, ka shfuqizuar vendimin e marrë nga ish-qeveria Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në...

Lajmet e Fundit