16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Sot varroset futbollisti i Trepçës 89 dhe Kosovës, vdiq dje në fushë nga sulmi kardiak

Erion Kajtazi, lojtari i Trepçës 89 dhe Kombëtares së Kosovës U17 do të varroset sot në orën 14:30.

Varrimi do të bëhet në fshatin Zasellë.

Lajmin e ka bërë të ditur Shkumbin Kajtazi, familjar i Erionit.

Erion Kajtazi vdiq dje pas një sulmi kardiak përderisa po e zhvillonte ndeshjen me A&N në Prizren.

Përkundër tentativave nga dy ekipet mjekësore që ta mbajnë në jetë Erionin, ai u dërgua në Spitalin e Prizrenit pa shenja jete.

Më Shumë

Kurti – Fejzës: Në ditët e errëta të robërisë, na keni frymëzuar e ngushëlluar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë mbrëmë në koncertin e këngëtares së mirënjohur, Shkurte Fejza, “50 vjet zëri i kombit”, në 50- vjetorin...

BIK-u njofton se kur falet Kurban Bajrami

Dita e parë e festës së Kurban Bajramit, është të dielën, më 16 qershor. Bashkësia Islame e Kosovës njofton se manifestimi qendror për territorin...

Lajmet e Fundit