19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Rrahje për pronë në një familje në Prizren: Vëllai i madh e bën për spital vëllain e vogël

Një person dyshohet se ka sulmuar fizikisht vëllain e tij më të ri në moshë në Prizren.

Ngjarja ka ndodhur për shkak të një konflikti për pronë, ku më pas ka eskaluar në sulm fizik ndaj vëllait të tij, të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore.

 

 

Si pasojë e dhunës që përjetoi, viktima  ka kërkuar ndihmë mjekësore në spital, ndërkohë që rastin e ka denoncuar edhe në polici.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë arrestuar të dyshuarin i cili është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Pas përfundimit të procedurave policore, prokurori ka urdhëruar që i dyshuari të dërgohet në mbajtje për 48 orë dhe ndaj tij kanë nisur hetimet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Lëndim i lehtë trupor’.

Më Shumë

Përurohet Shtegu i Lirisë “Pashtriku”

Në kuadër të aktiviteteve shtetërore në shënim të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në përurimin...

Në Prizren u mbajt “Festivali Tradicional Multietnik 2024”

Mbrëmë, në qytetin e Prizrenit, u mbajt "Festivali Tradicional Multietnik 2024" i organizuar nga SHKA "Šarski Behar", me mbështetjen e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit