-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Votohet buxheti për vitin 2023

Pas një dite të gjatë, në seancë plenare, parlamentarët e kanë votuar Ligjin për Buxhetin e Republikës për vitin 2023.

 

Votë për nuk morën amendamentet opozitare, në vazhdimin e seancës për buxhetin, sikurse që votë për nuk pati as për amendamente të propozuara nga Komisionet Parlamentare.

Në kohën kur u votua buxheti, në sallë nuk ishin deputetët e LDK-së e të paktë ishin deputetët nga PDK-ja e AAK-ja, të cilët nuk morën pjesë fare në votim.

Shqyrtimi i Ligjit për Ndarjet Buxhetore vazhdoi pas përfundimit të seancës së jashtëzakonshme, ku u votua që me procedura të përshpejtuara të shqyrtohen javën e ardhshme dy projektligje, ai për Paga dhe për Zyrtarët Publikë. Seanca për buxhetin kishte nisur paradite, por ishte ndërprerë për të vazhduar në orët e pasdites.

Më Shumë

Puhi

Enver Sulaj Petalet të bien mbi qerpikë S’ke sy As veshë Buzëqeshja të ndjekë si hije. Lehtë mbi faqe Të bie dora S’e ndjen zjarrin. Si dje, sot, në çdo mot Rrjedhë koha Na...

Pas sherrit të bujshëm, Cllevio dhe Noizy fotografohen së bashku

Pak kohë më parë u rrethuam nga lajmet pët përplasjet mes reperit Noizyt dhe mbretit të Tik Tok Cllevios, ku veç dhunës nga njëri...

Lajmet e Fundit