-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Konfiskohen mbi 10 mijë euro të falsifikuara në Prizren

Njësitë policore kanë kryer urdhër kontroll në gjashtë lokacione të ndryshme në Prizren, ku gjatë kontrollit janë sekuestruar: 9,930 euro, 380 CHF, 272 € para metalike 7 telefona, një pistoletë 90 fishekë, një shufër metalike, një elektroshok dhe dy boksa të hekurit.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës lidhur me rastin janë intervistuar shtatë të dyshuar meshkuj kosovarë dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

“Prizren 2021-2022. Njësitë policore kanë kryer urdhër kontroll në gjashtë lokacione të ndryshme, gjatë kontrollit janë sekuestruar: 9,930 (nëntë mi e nëntëqind e tridhjetë) €, 380 (treqind e tetëdhjetë) CHF, 272 (dyqind e shtatëdhjetë e dy) € para metalike 7 (shtatë) telefona, një pistoletë 90 (nëntëdhjetë) fishekë, një shufër metalike, një elektroshok dhe dy boksa të hekurit. Lidhur me rastin janë intervistuar 7 (shtatë) të dyshuar meshkuj kosovarë dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.


RENELUAL TAHIRI

Filloi ndërtimi i projektit “Park Residence”
Bëhu me banesë pranë Parkut të Qytetit dhe përjetoni qetësin dhe rehatin pranë Lumbardhit!
Lokacioni i përshtatshëm me lokale afariste përgjatë rrugës kryesore!
Sponsorizuar

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Më Shumë

Parashikimi i Horoskopit, zbuloni se cilat janë shenjat me fat

Dashi Ju keni një hënë disonante, por mos u shqetësoni sepse ajo tashmë e merr veten nga orët e pasdites. Pranvera do të jetë thelbësore...

Punëtori shqiptar në Kanada merr shpërblim 300 mijë dollarë, pasi u godit me grusht në testikul në vendin e punës

Një punëtor shqiptar në Kanada, Rr.O., është shpërblyer me 300 mijë dollarë nga Gjykata e Lartë e Drejtësisë e Ontarios, për abuzimin që ka...

Lajmet e Fundit