0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

I dha fund fejesës, vëllai i nuses e sulmon fizikisht ish-dhëndrin

Një person dyshohet se në shenjë revolte të prishjes së fejesës me motrën e tij, ka sulmuar fizikisht ish-dhëndrin të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore.

Rasti ka ndodhur në Planian.

Sinjali mëson se e gjithë ngjarja ka ndodhur në një lokal të fshatit, ku pas kërcënimeve verbale situata ka eskaluar në dhunë fizike.

 

 

Viktima ka kërkuar ndihmë mjekësore në spital, ndërkohë që rastin e ka denoncuar edhe në Polici.

Si rezultat i denoncimit, njësitë policore janë vënë në kërkim të të dyshuarit, mirëpo i njëjti nuk është kapur ende.

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Lëndim i lehtë trupor’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren posa të arrestohet i dyshuari.

Më Shumë

50 mijë kosovarë në pritje të pasaportës

Mbi 50 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u pajisur me pasaportë, që nga fundi i shtatorit e deri më tash.Ata nuk kanë arritur të...

Raporti i FIFA-s: Transferimet në Shqipëri dhe Kosovë të ‘vakta’ dhe me shumë pikëpyetje

FIFA ka publikuar raportin më të fundit të saj të emëruar “Raporti i Transferimeve Globale”. Një publikim i përvitshëm i cili jep me detaje...

Lajmet e Fundit