-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Eurodeputeti holandez bën thirrje që të votohet për liberalizimin e vizave për Kosovën

Eurodeputeti holandez Thijs Reuten, ka bërë thirrje që të votohet për liberalizmin e vizave për Kosovën.

Këtë të enjte, marrëveshja për liberalizimin e vizave pritet të votohet të Komitetin për Liri Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme të Parlamentit Evropian.

 

 

“Pas marrëveshjes së shumëpritur me vendet anëtare të BE-së për liberalizimin e vizave për Kosovën dhjetorin e kaluar, ne do të vazhdojmë me atë ritëm në Parlamentin Evropian. Votoni në komisionin e Parlamentit Evropian këtë të enjte”, shkroi deputeti holandez në Twitter.

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, në takimin e dhjetorit në Bruksel kanë miratuar marrëveshjen e arritur në mes të Këshillit të BE-së dhe Parlamentit Evropian për liberalizimin e regjimit të vizave për Kosovën.

Më Shumë

Mot i vranët e me intervale të shkurtra me diell

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët, por nuk do të mungojnë edhe intervalet e shkurta me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik...

Kurti e falënderon Erdogan për përkrahjen e Turqisë për anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe në KiE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke qëndruar në Turqi për vizitë pune, ku edhe ka mbajtur një konferencë për media së bashku me...

Lajmet e Fundit