9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Lajm i zi – tragjedi pas tragjedisë: Portieri i ri vdes pas tërmetit në Turqi

Federata e Futbollit e Turqisë ka bërë me dije se portieri i ri i klubit amator, Derik Sport, Muhamed Seyid Orhan, ka vdekur në tërmetin që goditi vendin së fundmi, shkruan FrontOnline.

“Me pikëllim të thellë njoftojmë se Muammed Seyid Orhan, portieri i Derik Sporit, një klub amator, ka vdekur nga tërmeti që goditi vendin tonë”, thuhet në njoftimin nga FFT-ja.

 

 

Federata turke i ka dërguar ngushëllime familjes së futbollistit të ndjerë.

 

“Allahu e mëshiroftë atë. Ngushëllime familjes, të afërmve dhe klubit”, thuhet më tej.

 

 

Ndryshe, më shumë se 21 mijë persona vdiqën si pasojë e tërmetit që goditi Turqinë në fillim të kësaj jave./FrontOnline/

Më Shumë

Prizren: Kontejnerëve me origjinë nga Serbia iu fshihet tabela informuese (VIDEO)

75 kontejnerë që Komuna e Prizrenit i bleu vitin e kaluar, doli se erdhën nga Serbia pikërisht tash kur u aktualizua fushata për të...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit