9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Malishevë: Qytetarët parakalojnë me traktorë për 15-vjetorin e Pavarësisë

Me traktorë, qytetarët e Malishevës, kanë parakaluar nëpër qytet, në nder të shënimit të 15-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Qytetarë të shumtë në të gjitha pjesët e vendit, kanë vendosur që të dalin, që të festojnë këtë ditë historike.

 

 

Edhe në Prishtinë, kjo datë historike u shënua me shumë ngjarje të organizuara gjatë ditës.

Në traktorë ishin të vendosur si flamuri i Kosovës, ashtu edhe ai i Shqipërisë. /Klankosova.tv.

Më Shumë

Si të (mos) ikim nga njëri-tjeri?!

Enver Sulaj Vitet e fundit kanë qenë të veçanta e të vështira për të gjithë. Jo çdo rrëfim, si kryefjalë duhet ta ketë pandeminë me...

Nis takimi Kurti-Borell-Lajçak-Vuçiq

Ka filluar takimi trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili po mbahet me ndërmjetësimin e Përfaqësuesit...

Lajmet e Fundit