18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Ardian Krasniqi zgjedhet kryetar i partisë Guxo në Dragash

Partia “Guxo”, ka mbajtur Kuvendin e parë themeltar të saj në Dragash. Pjesë e Kuvendit të parë zgjedhor ishte edhe njëri nga kryetarët e kësaj partie, Faton Peci, nënkryetari, Haxhi Avdyli dhe zyrtarë tjerë.

Me 102 vota për dhe pa asnjë kundërkandidat, kryetar parë i degës së ” Guxo”, është zgjedhur, Ardian Krasniqi.

Punimet e Kuvendit i hapi, Lendrit Iljazi, nga këshilli iniciues, i cili tha se falë angazhimit të duhur politik nga udhëheqësit e partisë sonë, ky numër i madh i delegatëve është dëshmi e besimit qytetarë që po marrim anëkënd Kosovës.

Para procesit zgjedhor, një fjalë rasti e mbajti kryetari i partisë “Guxo”, Faton Peci, i cili tha se kjo parti denjësisht po i përfaqëson interesat e qytetarëve dhe të shtetit të saj, ndërsa tani po angazhohemi për konsolidimin e këtij subjekti politik.

Deputeti, Haxhi Avdyli, i uroi punë të mbarë këtij Kuvendi, duke thënë se kjo parti prioritet ka shtetin para interesave partiake, që e dallon prej subjekteve tjera politike.

Pas zgjedhjes në postin e kryetarit të degës, Ardian Krasniqi, tha se do të punojë maksimalisht në kryerjen e përgjegjësive për fuqizimin e kësaj partie në komunën e Dragashit./tvprizreni/

Më Shumë

Kurti: Buxheti vjetor për investimet në trashëgiminë kulturore, më i larti ndonjëherë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar për buxhetin vjetor për kujdesin dhe investimet në trashëgiminë kulturore, ku sipas Kurtit, është më...

Kurti viziton korrje-shirjet në Malishevë: Djerrina me gurë është bërë arë me grurë – buka jonë, në sofrën tonë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Faton Pecin, panë nga afër korrje-shirjen e grurit te fermeri Asman Kryeziu në Malishevë. Kurti...

Lajmet e Fundit