13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Avdiu pas dhunimit të së miturës në Suharekë: Kosova nuk është vend i sigurtë për gra

Analistja, Zana Avdiu ka reguar në lidhje me dhunimin e të miturës në Suharekë.

Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kosova nuk është vend i sigurtë për gratë.Sipas saj, nga 160 raste të dhunimit janë ngritur vetëm 30 padi.

“Një 35 vjeçar, e dhunoi dhe i incizoi aktin. Prej 160 rasteve te dhunimit, gjate 2022 janë ngrite veç 30 padi. Pse mos me përdhunu, hajt? Kosova nuk është vend i sigurtë për vajza dhe gra. Pikë!”, ka shkruar Avdiu.

Më Shumë

Inzaghi do të jetë trajner i Interit edhe sezonin e ardhshëm

Drejtori ekzekutiv i Interit, Beppe Marotta, i ka dhënë mbështetjen e tij të plotë Simone Inzaghit. Ai ka thënë se Inzaghi do të jetë 100%...

Totaj mirëpret ambasadorët e huaj: Biseduam për mundësinë e zhvillimit të turizimit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj priti sot në takim ambasadorë të huaj të akredituar në Republikën e Kosovës, me të cilët zhvilloi edhe shëtitje...

Lajmet e Fundit