16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

“Pamje panoramike”, PE njofton për heqjen e vizave me fotografi nga Prizreni

Parlamenti Europian ka zgjedhur një fotografi nga Prizreni në njoftimin që ka bërë për heqjen e vizave ndaj Kosovës.

“Pamje panoramike nga qyteti i Prizrenit në Kosovë”, shkruan Parlamenti.

Në postim, PE e thekson që qytetarëve të Kosovës iu desh të presin gjatë për heqjen e regjimit të vizave.

“Pritjes i erdhi fundi: qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë pa viza në BE. Kosovarëve do t’u lejohet të udhëtojnë në BE pa iu kërkua vizat, për një periudhë deri në 90 ditë. Parlamenti ka aprovuar marrëveshjen për udhëtim pa viza që pritet të hyjë në fuqi më 2024 së fundi”.

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se sulmoi partneren e tij

  Është arrestuar një burrë në Prizren, i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht partneren e tij. Viktima kishte edhe urdhër mbrojtje nga gjykata. “Është arrestuar i...

Aksident mes një biçiklete dhe veture në Dobërdelan të Suharekës, lëndohet rëndë i mituri

Një aksident mes një veture dhe një biçiklete ka ndodhur në Dobërdelan të Suharekës ditën e së shtunës. Si pasojë ka pësuar lëndime të rënda...

Lajmet e Fundit