3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Limaj: Kosova ka hyrë në fazë të rëndë, zëvendësimi i policisë me KFOR-in i papranueshëm

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se pas sulmit të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit, Kosova ka hyrë në një fazë të rëndë, teksa e sheh edhe si test i shpërfaqjes së këtij sulmi tek bashkësia ndërkombëtare, raporton Ekonomia Online.

Limaj ka shprehur shqetësimin se si do t’ia arrijë Kosova ta paraqesë këtë sulm në rrafshin diplomatik dhe vendosmërinë e Kosovës për të shkuar drejtë paqes.

Ndërsa zëvendësimin e Policisë së Kosovës me KFOR-in, Limaj e quan të papranueshme.

Limaj ka kërkuar nga Qeveria që ta bindë faktorin ndërkombëtarë për stabilitet dhe për përmbyllje të problemeve me Serbinë.

Më Shumë

S’gabon Ballkani, mposht Malishevën

FC Ballkani ka bërë edhe një hap të madh në garën për të mbrojtur titullin e kampionit. Skuadra nga Suhareka, e ka mposhtur në udhëtim...

Kurti: Sektori privat themeli i zhvillimit ekonomik e shoqëror

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, tha se sektori privat parqet themelin e rritjes së zhvillimit dhe progresit të ekonomik e shoqëror të...

Lajmet e Fundit