7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Vranët dhe me diell, temperaturat deri 8 gradë

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me diell.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius.

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit e lehtë deri mesatare.

Më Shumë

Vdiq një 42-vjeçar nga Kosova në Itali, u rrëzua nga skelet

Një 42-vjeçar nga Kosova ka vdekur të shtunën në Olbia të Italisë, pasi ka rënë nga kati i tretë i një kantieri të ndërtimit. Sipas...

40 aksidente brenda 24 orëve

40 aksidente janë raportuar në Kosovë, brenda 24 orëve. 22 nga to janë me të lënduar, ndërsa 18 me dëme materiale. Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar...

Lajmet e Fundit