5.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Tentativa e grabitjes në Krushën e Madhe: Të dyshuarit largohen pa sukses

Një shtëpi në Krushë të Madhe u shënua si qëllim i një tentimi grabitjeje të armatosur mbrëmjen e kaluar.

Disa persona të armatosur kishin synuar të kryenin një grabitje në një shtëpi në Krushë të Madhe, pak para mesnatës.

Megjithatë, të dyshuarit nuk arritën të kryejnë grabitjen dhe larguan në drejtim të panjohur.

Policia ka konfirmuar këtë rast. Në njoftimin e Policisë, thuhet se një mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur, të armatosur, kishin tentuar të kryenin një grabitje të armatosur në një shtëpi banimi, por kishin larguar pa arritur qëllimin . Policia po vazhdon hetime për zbardhjen e këtij rasti.

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Më Shumë

Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur për shtyrjen e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ky vendim vije pasi Presidentja e vendit tonë...

Sot diplomon gjenerata e 59-të e Policisë së Kosovës

Sot me fillim nga ora 09:00 në sallën “1 tetori” do të mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Në...

Lajmet e Fundit