3.1 C
Prizren
E shtunë, 17 Prill, 2021

44-vjeçari vret aksidentalisht të fejuarën para fëmijëve të saj

Një burrë ka qëlluar për vdekje aksidentalisht të fejuarën e tij, disa ditë para martesës së tyre, dhe tashmë po hetohet për vrasje.

I dyshuari 44-vjecar i njohur vetëm me emrin e parë Dmitry, ishte duke i demonstruar pushkën e re një mikut të tij, kur papritur qëlloi aksidentalisht të fejuarën 37 vjeçare Tatyana.

Fëmijët e të ndjerës Tatyana ishin në dhomën ngjitur dhe dëgjuan krismën, para se të vinin të alarmuar dhe të shihnin nënën e tyre të gjakosur për vdekje.

Mediat vendase thonin se çifti ishin në shtëpinë e tyre në Dnipro, në Ukrainën qendrore, kur erdhi për vizitë shoku i tij Oleksiy Kondratev.

Të tre ata kishin shkuar në dhomën e gjumit ku Dmitry nxorri pushkën e tij kalibër 12, HATSAN, dhe po ia tregonte mikut të tij.

“Dmitry po mbante pushkën në nivelin e barkut kur vuri re se arma ishte drejtuar nga Tatyana. Sapo ai tentoi ta lëvizte anash pushka qëlloi,” tha Kondratev për mediat.

Tatyana ishte mësuese noti dhe kishte dy fëmijë, dy djem, 13 e 11 vjeçar, të cilët vrapuan në dhomë kur dëgjuan krismën.

Fqinja e apartamentit ngjitur Lyudmila Mikhailovna tha: “Tatyana ishte shtrirë në dysheme në një pellg gjaku, barkun e kishte të hapur”.

Mjekët e emergjencës që erdhën në vend e shpallën atë të vdekur.

Autopsia tregoi se Tatyana ishte qëlluar në bark me një plumb me zara të shumëfishtë, që zakonisht përdoren në armët e gjuetisë.

Policia ka nisur një hetim kriminal ndaj Dmitry, i cili është arrestuar.

Zëdhënësja e policisë Anna Starchevska tha: “I dyshuari po i tregonte armën e tij një shoku, kur e kishte drejtuar nga viktima. Ai thotë se e qëlloi aksidentalisht. Gruaja vdiq nga plaga e armës”.

Dmitry ishte roje sigurie në një kompani private dhe shoku i tij tha se kishte blerë armën për të mbrojtur familjen pasi jetonte në një zonë të rrezikshme.

Nëna e viktimës Nila Mymrina tha: “Ishte një aksident. Dmitry duhet të lirohet. Vajza ime ishte e lumtur me atë burrë”.

Miku i ngushtë i Dmitry, Oleksandr Volkov, i cili po e ndihmonte me përgatitjet e martesës, tha se çifti njiheshin prej dhjetë vitesh. “Dmitry u njoh me Tatyana në një autobus 10 vjet më parë.

“Kur ajo zbriti nga autobuzi ai e ndoqi dhe tha se kishte harruar diçka, para se t’i fuste një copë letër në xhep. Ai kishte shkruar aty numrin e tij të telefonit dhe ajo e kishte marrë në telefon dy javë më vonë,” tha Volkov.

“Ishin të lumtur atë mëngjes, por tani ajo është në varr kurse ai në burg”.

Më Shumë

Shaqir Hoti – emblema e muzikës shqipe

Si meastro të muzikës e njohën të gjithë Bacën Shaqë. Ka pak muzikantë vendorë zhanresh të ndryshme që s’kanë bashkëpunuar me të. U bë...

Vdekje e dyshimtë në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në fshatin Karashëngjergj të Prizrenit, raporton Gazeta Sinjali. Viktima është gjetur nga një familjar...

Kapet me marihuanë, arrestohet një person në Prizren

Është arrestuar një person në Prizren pasi që tek i njëjti janë gjetur dhe sekuestruar një qese plastike me 0.84 gram substance narkotike të...

Vaj dhe gaz në aeroport

Hajdar Mallaku (Tregim) Në aeroportin "Adem Jashari" të Prishtinës po e përcillja djalin për në kurbet. Kish qëndruar njëzet ditë në pushim në Kosovë dhe po...

Në Suharekë janë vaksinuar 42 persona mbi moshën 85 vjeç

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka mbajtur takimin e radhës me drejtorët e drejtorive komunale. Gjatë takimit përveç tjerash u tha se së...

Kërkohet hapja e sallave të dasmave nga 10 qershori, sot takohen pronarët e tyre

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës, do të bëjë kërkesë që me 10 qershor të hapen sallat e dasmave në Kosovë, si ato...

17 viktima dhe 599 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 17 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 599...

Rahoveci -Ylli në superderbin për kalim direkt në gjysmëfinale

Java e transmetimeve të Superligës së basketbollit kosovar në Artmotion dhe komplet sezoni i rregullt i ndeshjeve përmbyllet me duelet e sotme tejet interesante,...

Rrëzohet në vendin e tij të punës një punëtor i ndërtimtarisë në Suharekë

Një rast tjetër i lëndimit në punë është raportuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Kësaj radhe në Suharekë. Gazeta Sinjali mëson se një...

DASHURI SI KULLA E BABILONIT

Ai vallëzonte lehtë këtë mbrëmje në krahët e një femre me hundë të shpuar, teksa fustani i saj edhe për meshkujt tjerë ishte tërheqës....

Nesër rifillon procesi mësimor

Pas një jave pushim pranveror, nesër fillon periudha e tretë e vitit shkollor. Por për shkak të pandemisë Covid-19 në klasat nga 6 deri...

Distria Krasniqi, kampione evropiane

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në Evropianin e xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Distria është kampione evropiane në kategorinë...

Kështu pritet të organizohen dasmat nëse lejohen

Nëse Ministria e Shëndetësisë merr vendim që të lejojë organizimin e dasmave dhe ahengjeve tjera, personat e parë me të cilët do të kenë...

Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani në 20 vjetorin e sulmeve të 11 shtatorit

Presidenti amerikan Joe Biden do të tërheqë të gjitha trupat amerikane nga Afganistani gjatë muajve të ardhshëm. Lajmin e bëjnë të ditur mediat amerikane...

I mituri nga Prizreni therret me thikë nga një moshatar, përfundon në spital

Një i mitur është therur me thikë nga një i mitur tjetër në Prizren, ka bërë të ditur policia. Policia e Kosovës në raportin 24...

Dragash: Dështon të mbahet seanca gjyqësore në rastin e dy të akuzuarve për vjedhje të 250 metrave kabllo elektrike

Ka dështuar të mbahet seanca e paraparë për të mërkurën, në Gjykatën Themelore në Prizren, dega në Dragash, në rastin ku Taulant Krasniqi e...

Lajmet e Fundit