6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

53 vjeçari futet në ring të MMA-së dhe nokauton “djalin e tij” (VIDEO)

Sporti i arteve marciale të përziera për ata që nuk e përcjellin, ngjan i çuditshëm në vetvete, por ngjarja që ka ndodhur në një event amator të MMA-së ka lënë të habitur edhe fansat më të mëdhenj të sportit.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një promocion i vogël lokal “Fire Extreme Fighting”, ka organizuar një meç mes një 53 vjeçari me emrin Tim Karaker, dhe një 21 vjeçari, për të cilin thuhet se është djali i tij.

Meçi ka përfunduar, pas një beteje ‘babë e birë’, me nokaut për 53 vjeçarin, i cili nxjerri fitore përkundër se, siç raportohet, ai në mbrëmje kishte shkuar për të shikuar ndeshje, por iu bë një ofertë aty për aty dhe e pranoi.

Dy ‘luftëtarët’ e nisën furishëm ndeshjen, derisa Karaker në një moment u gjet në një pozitë të vështirë, pasi u rrëzua për tokë nga një grusht, por ai e vazhdoi luftën për të nxjerrur në fund një fitore me nokaut teknik.

Kjo video nuk do të shihej asnjëherë nga publiku i gjerë, nëse atë nuk do ta incizonte – besoni ose jo – një veteran i arteve marciale të përziera, ish-luftëtari i UFC-së, Stephan Bonnar.

Boonar kishte qëlluar në atë mbrëmje dhe kur kishte parë 53 vjeçarin tek ngjitej në ring nxori telefonin e tij dhe xhiroi gjithçka.

Për më tepër, pas meçit Boonar u fut në ring për një bisedë të shkurtër me fituesin.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Del në diskutim publik projektplani i punës së kryetarit të Prizrenit për vitin 2023

Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Prizrenit është mbajtur konsultim publik me qytetarë për projektplanin e punës së kryetarit të Komunës së...

Pezullohet vendimi i Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve

Gjykata Themelore e Prishtinës ka pezulluar vendimin e Qeverisë për zvogëlimin e pagave të gjyqtareve dhe prokurorëve. Paparaci nga burimet  ka mësuar se vendimi nga...

Lajmet e Fundit