14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

60 dështime e skandale në 6 vjet qeverisje

Hashim Thaçi ne Mbledhje te QeveriseKëtë të enjte, kryeministri ka mbushur plot gjashtë vjet, prej kur është vënë në krye të ekzekutivit. Kishte dhënë premtime të mëdha para se ta merrte pushtetin.

Prej shtrirjes së sovranitetit shtetëror në gjithë territorin deri të shndërrimit të Kosovës në “Luginë Silikoni”.

Kishte premtuar katër autostrada, flakjen e reduktimeve të energjisë,luftimin e krimit dhe korrupsionit, zhvillimin ekonomik dhe zbutjen e papunësisë, shëndetësi e arsim të nivelit evropian. Koha ia ka dëshmuar të kundërtën, shkruan Koha Ditore.

Në këtë 6 vjetor të qeverisjes, kryeministri nuk ka përmendur jetesën në mjerim të kosovarëve, as ikjen masive ilegale për në Evropë, as korrupsionin në rritje, as papunësinë, as moskontrollin në një pjesë të territorit, as amnistinë e krimit në veri.
Nuk ka përmendur as aferat. Nga më të mëdhat është “Afera printo”, e cila demaskoi logjikën qeverisëse. /Koha Ditore/

Më Shumë

“E kam pirë ujin e shadervanit, po kurrë s’u bëra nuse në Prizren”, thotë Juliana Nura

Gojëdhënat thojnë se uji i shadërvanit të Prizrenit bashkon zemërat, për ta gjetur shpirtin e saj binjakë modelja Julian Nura ne emisioni “Gallatë” ka...

Lopez, rrëfim emocional për dashurinë me Affleck

Një rrëfim me lot në sy për marrëdhënien e saj plot ulje-ngritje me bashkëshortin e saj Ben Affleck, sjell Xhenifer Lopez në dokumentarin e...

Lajmet e Fundit