-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

74 mësimdhënës kundërshtojnë anulimin e konkursit në Prizren

Para Drejtorisë Komunale të Prizrenit është duke u mbajtur protesta për ta kundërshtuar anulimin e konkursit për pranimin e mbi 74 mësimdhënësve në këtë komunë.

Protestuesit poashtu po kundërshtojnë edhe hapjen e një konkursi të ri.

Kandidatët theksojnë se pranimi i tyre është bërë me konkurs dhe me mënyrë ligjore.

Ata duan që sa më parë të fillojnë punën.

Por drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prizrenit, Xhemile Thaçi, e cila priti në takim protestuesit iu tha atyre që të aplikojnë në konkursin e dytë, sepse sipas saj i pari është anuluar nga Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë.

Më Shumë

Prizren: Kanosi një grua përmes telefonit, policia i gjen në shtëpi armën me 39 fishekë

Një grua nga Prizreni ka rapotuar se është kanosur nga një burrë përmes telefonit. Në raportin e policisë thuhet se në shtëpinë e të dyshuarit...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 17 gradë

Moti për këtë të mërkurë pritet të jetë me intervale të gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nëpër zona të kufizuara do të...

Lajmet e Fundit