E diel, 5 Maj, 2024

Samadrexha kthehet në Superligë

Samadrexha është konfirmuar qendër e rëndësishme e hendbollit.

Pasi hendbollistet e këtij fshati konfirmuan mbetjen në elitë, në Superligë ka kaluar edhe skuadra e hendbollistëve Samadrexha.

Në ndeshjen e plejautit, të shtunën në Istog, KH Samadrexha e mposhti Drenicën me rezultat 28:22. Pas pjesës së parë rezultati ishte 14:10 për Samadrexhën, që dallimin më të madh në rezultat megjithatë e bëri në minutat e fundit. Më efikasi te Samadrexha ishte Ermir Smaka me 8 gola sa i realizoi edhe Selim Maloku. Te Drenica u dallua Driton Baliu me 7 gola. 5 i realizoi Besim Dubovci.

Samadrexha këtë edicion përfundoi e dyta në Ligën e Parë. Kurse Drenica ishte e parafundit në Superligë.

Vushtrria është inkuadruar në Superligë po ashtu, derisa nga elita u largua edhe Zhegra.

Policia shqiptoi për 24 orë, mbi një mijë e 200 gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 1251 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar disa aksidente...

Zhduket policja nga Rahoveci

Një zyrtare policore nga Rahoveci, është larguar nga shtëpia e saj të dielën. Të marten, ajo u raportuar e zhdukur nga familjarët. Rasti u konfirmua për...