17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

AAK dënon arrestimin e anëtarit të kryesisë, Shkumbin Demaliaj

AAK-logoAleanca për Ardhmërinë e Kosovës dënon arrestimin dhe ushtrimin e dhunës ndaj anëtarit të kryesisë dhe ish deputetit, Shkumbin Demaliaj.

Sipas AAK-së, arrestimi i Shkumbin Demailiaj nga ana e Policisë në protestën e sotme, është veprim me qëllime politike.

“AAK kërkon lirimin e menjëhershëm të Demaliaj, gjithashtu dënojmë ashpër dhunën e ushtruar ndaj anëtarit të kryesisë së AAK-së dhe ish-deputetit Demaliaj, kërkojmë që urgjentisht ata që ushtruan dhunë ndaj Demaliaj, të vihen menjëherë para përgjegjësisë”, thuhet në reagim.

Më Shumë

Mes vërshimeve e varfërisë, bujku nga Krusha e Rahovecit: Kam humbur 20 mijë euro nga përmbytjet

Në rrugën kryesore që të dërgon nga Gjakova për në Prizren, udhëtarët kalojnë përmes fshatit Krushë të Rahovecit. I njohur për bujqit e devotshëm,...

Rihanna do të performojë në ‘Super Bowl 2023’

Rihanna do të jetë në qendër të skenës në shfaqjen e pjesës së dytë të Super Bowl në muajin shkurt, përcjellë KultPlus. Këngëtarja, e cila...

Lajmet e Fundit