8.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

AAK ia beson sërish Bali Muharremajt Suharekën

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sërish i besoi Bali Muharremajt për të kandiduar edhe për një mandat për kryetar të Suharekës.

Pas zyrtarizimit të kandidimit të tij, Muharremaj u deklarua përmes një postimi në Facebook.

Muharremaj falënderoi qytetarët për përkrahje teksa tha se ata ishin udhërrëfyesi i tij.

“Mbase unë kryetari i thejshtë, i terenit, në borë e në shi, mu krijua me mbështetjen tuaj vizioni për të ardhmen se një kryetar komune u takon qytetarëve pa dallim”, u shpreh ai.

Muharremaj njoftoi se së shpejti del edhe me programin qeverisës për Suharekën.

Postimi i plotë:

Qytetarë të nderuar,

Më duhet fillimisht të ju falenderoj për mbështetjen. Secilit pa dallim, në secilën kohë. Përkrahja juaj masive më 2017 më dha motiv për një dimenzion të ri të qeverisjes.

Shumica prej jush më keni dhënë këshilla të mira dhe ju falenderohem për këtë secilit veq e veq.

Qytetari ka qenë udhërrëfyesi im.

Ai ishte inspektori dhe këshilluesi im në secilën ditë. Duke ju takuar secilin prej jush çdo ditë, në 24 orë, në fshatra e në secilën lagje në qytet e kam kuptuar thelbin e një qeverisje të mirë, me punë të mira dhe me një zhvillim të shpejtë ekonomik.

Kuptova se qytetarët kishin nevojë, për parqe, ndriqim, rrugë, çerdhe, shëndetësi e cila i shërben me korrektësi kudo ku ata kanë nevojë, sheshe, nënstacione e shumëçka tjetër.

Në ditë të vështira të vërshimeve, ne bashkë ia dolëm ta rikthejmë situatën me rindërtime nga e para.

Me humanizëm ia shtrim dorën atyre që patën nevojë për shtëpi e ushqime.

Në Pandemi ishin bashkë në tejkalim të një situate e cila ba sfidoi në kohë.

Faleminderit z.Haradinaj për mbështetjen si kreyeminstër,

Faleminderit donatorëve,

Faleminderit bizneseve,

Faleminderit mërgimtarëve,

Faleminderit mbi të gjitha qytetarëve pa dallim.

Më Shumë

Shqiptohen 1160 gjoba për shkelje të masave anti-COVID

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 1160 gjoba për shkelje të masave anti-COVID, raporton Policia e Kosovës. Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar...

Sonte Derbi i Italisë, Juventus-Milan

Juventusi kundër Milanit është ndeshja kryesore në kuadër të javës së katërt në Serie A. Rossonerët kanë fituar tri ndeshjet e para, teksa Juventusi është...

11 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

11 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë si dhe janë shënuar 259 raste të reja,...

Totaj takoi veteranët e UÇK-së në Piranë

Kandidati i PDK-së për kryetar të komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj ka takuar dje veteranët e UÇK-së të fshatit Piranë. Ai vlerësoi lartë kontributin e...

Quni viziton ‘Lirinë’ e Prizrenit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar Klubin Futbollistik “Liria”. Ai, pas kritikoi pushtetin aktual, premtoi mbështetje për këtë klub të...

22 vjet nga themelimi i TMK-së

Sot bëhen 22 vjet nga themelimi i TMK-së, ku sipas marrëveshjes së Kumanovës dhe në pajtim me marrëveshjen e Rambujesë, ishte paraparë çarmatimi i...

FOTO/ Tifozët e Trepçës sulmojnë basketbollistin malazez të Prizrenit

Është zhvilluar ndeshja e Superligës së basketbollit të Kosovës në mes të Trepçës dhe Prizrenit -16. Skuadra nga Mitrovica fitoi këtë sfidë me rezultat 97-90. Një...

Spitali i Prizrenit, 78 pacientë po trajtohen me Covid-19

675 pacientë po trajtohen në klinikat COVID-19 të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme, prej tyre, 540 me oksigjeno-terapi dhe 44...

Liverpooli bëhet pishman për shitjen e Shaqirit

Xherdan Shaqiri është etiketuar si një fenomen, pasi bëri një fillim mbresëlënës në Lyon. Shaqiri bëri debutimin e tij të parë kundër Strasburgut të dielën,...

Fushata zgjedhore, IKSHPK bën thirrje për ndalimin e aktiviteteve publike dhe grumbullimin e qytetarëve

Në ditën kur zyrtarisht nis fushata parazgjedhore 30 ditore për zgjedhjet e 17 tetorit, ndonëse disa parti kanë njoftuar se do ta reduktojnë në...

Sondazhi i UBO Consulting: Bali Muharremaj fiton në Suharekë me 66.2% të votave

Kryetari i Suharekës dhe kandidati edhe për një mandat të ri, Bali Muharremaj, e ka publikuar një sondazh të bërë nga UBO Consulting, kompania...

ShBA-ja nis dëbimet masive të migrantëve nga Haiti

Autoritetet amerikane filluan dëbimin e mijëra qytetarëve të Haitit nga qyteti kufitar i Teksasit, Del Rio. Shumë prej tyre u grumbulluan nën një urë atje,...

Prizren, 30 ditë paraburgim personit që goditi për vdekje këmbësoren

30 ditë paraburgim i është caktuar një personi për rrezikim të trafikut publik që ka rezultuar me vdekjen e një personi, nga Gjykata Themelore...

Shkëndije Muja i reagon hoxhës i cili tha se njerëzit më të urryer të Allahut janë beqarët

Këngëtarja e njohur për publikun, Shkëndije Muja ka reaguar ndaj hoxhës Irfan Salihu i cili është shprehur se “njerëzit më të urryer të Allahut janë beqarët”. Në një...

Behar Rakaj, kandidati i LDK-së për kuvendar të Prizrenit

Behar Rakaj, është ekonomist i diplomuar në degën menaxhment-informatik. Ai në zgjedhjet e tetorit garon në listën e LDK-së për kuvendar të Kuvendit të Prizrenit...

Prizreni i reformave administrative

Është përmbyllur projekti me IFC/Bankën Botërore 'Klima e Investimeve në Kosovë', të implementuar nga Drejtoria e Administratës së Prizrenit, e cila ka mundësuar thjeshtimin...

Lajmet e Fundit