3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Abdixhiku fton Baljen për bashkëpunim, deputetja mohon kalimin në Grupin Parlamentar të LDK-së

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka takuar kryetaren e Unionit Socialdemokrat (SDU), Duda Balje.

Abdixhiku me Baljen ka diskutuar për zhvillimet dhe për mundësinë e thellimit të bashkëpunimit mes partive.

“Gjatë këtij takimi, kryetari Abdixhiku vlerësoi lartë kontributin e komunitetit boshnjak në proceset shtetndërtuese të Kosovës, ku shtoi se duhet të vazhdojmë të punojmë fuqishëm për përmirësimin e kushteve për të gjithë qytetarët e Kosovës pa përjashtim”, thuhet në njoftimin e LDK-së.

Deputetja Balje për Klan Kosova ka mohuar mundësinë e bashkimit me Grupin Parlamentar të LDK-së.

“Takimi me Lumirin ka qenë i fokusuar në zhvillimet politike në vend. Qëndroj në njoftimin e LDK-së dhe mohojë mundësitë për ndonjë mundësi kalimi në LDK. Ditëve në vijim do ta takoj edhe kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovë dhe kryetarët e partive të tjera”, tha Balje për Klan Kosova.

Më Shumë

Grabitje e armatosur në Prizren: Pronari i shtëpisë kacafytet me hajdutin

Grabitjet e vjedhjet nëpër shtëpi e banesa përveç që po sjellin humbje të mëdha, po shkaktojnë edhe pasiguri e ankth te qytetarët, që shpesh...

Rahoveci dënohet me 650 euro

Skuadra e Rahovecit është dënuar përsëri nga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur vetë klubi në fjalë. Sipas njoftimit të lëshuar para pak çastesh, Rahoveci është...

Lajmet e Fundit