18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Abuzoi seksualisht me shqiptaren, Robinho dënohet me nëntë vjet burgim

 

Ish-futbollisti brazilian Robinho, është dënuar me nëntë vjet burgim.

Ai akuzohet se ka abuzuar seksualisht me një vajzë shqiptare, 23 vjeçare në atë kohë.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 2013-të në një diskotekë në Milano, raportojnë mediat ndërkombëtare përcjell Klankosova.tv

Qeveria italiane fillimisht kishte kërkuar ekstradimin e ish-lojtarit të Milanit dhe Real Madridit, në shtatorin e vitit të shkuar, por kërkesa u refuzua në bazë të nenit pesë, të Kushtetutës së Brazilit, që ndalon ekstradimin e shtetasve.

Por, javën e kaluar, Qeveria italiane bëri një tjetër kërkesë, kësaj here sipas Traktatit të Ekstradimit, në mënyrë që Robinho ta vuajë dënimin në Brazil.

Me çështjen, që tashmë ka marrë formë të prerë, “arratia” e brazilianit ka marrë fund dhe tashmë ish-anësori i sulmit, duhet të vuajë nëntë vjet pas hekurave/ Klankosova.tv

 

Më Shumë

Burri në Suharekë e sulmon fizikisht gruan, arrestohet

Një grua në Suharekë është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. Ajo ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje. “LËNDIM I LEHTË...

Plagoset një burrë në Suharekë, arrestohet i dyshuari

Sot rreth orës 12:00, Stacioni Policor në Suharekë ka pranuar informacion se në fshatin Popolan, komuna e Suharekës, dyshohet se një person ka pësuar...

Lajmet e Fundit