24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Rrihen dy persona mes vete me mjete të forta në Suharekë

Dy persona janë përleshur fizikisht në mes vete me mjete të forta me ç’rast kanë pësuar lëndime trupore.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 13:00 në Studeqan të Suharekës.

Tutje bëhet e ditur se personat kanë marrë tretman mjekësor.

Po ashtu bëhet e ditur se me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Dy të dyshuar meshkuj kosovarë janë përleshur fizikisht në mes vete me mjete të forta me ç ‘rast kanë pësuar lëndime trupore, për çka dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Më Shumë

Ndahet nga jeta aktori Vasillaq Godo, themelues i teatrit ‘Petro Marko’ në Vlorë

Është ndarë nga jeta aktori Vasillaq Godo, në moshën 81-vjeçare. I lindur në Vlorë, Godo ishte një ndër aktorët themelues të teatrit “Petro Marko”, në...

I anulohet leja e vozitjes një qytetari në Prizren, kishte 19 kundërvajtje

Policia e Kosovës i ka anuluar lejën për të gjitha kategoritë një vozitëse. I njëjti, sipas një komunikate për media, ka marrë 21 pikë negative për shkak...

Lajmet e Fundit