19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Afër 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

 

Në 24 orët e fundit janë shqiptuar 1 mijë e 955 gjoba trafiku në vendin tonë.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 23 aksidente me të lënduar dhe 57 me dëme materiale, përcjell Klankosova.tv.

Në 24 orëshin e fundit janë arrestuar 16 persona dhe 13 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Kalon marrëveshja e bashkëfinancimit për hartimin e projektit për ndërtimin e tunelit në rrugën Tetovë-Prizren

Kuvendi i Kosovës ka kaluar edhe Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së bashkëfinancimit për hartimin e Projektit për ndërtimin e tunelit në rrugën Tetovë-Prizren,...

Totaj priti 90 gazetarë nga Evropa

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur 90 gazetarë nga të gjitha anët e Evropës në Prizren. Gazetarët të cilët po qëndrojnë në Kosovë nën...

Lajmet e Fundit