19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Ahmeti: Ndërkombëtarët kërcënojnë partitë me VV-në

Ahmeti-VV5-25Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se së fundi ka dëgjuar një kërcënim që ndërkombëtarët po ia bëjnë partive të tjera, se në rast se nuk janë të dëgjueshëm ata do ta përkrahin Lëvizjen Vetëvendosje.

“Sot ma tha njëri që kërcënimi më i ri i ndërkombëtarëve në Kosovë për/ndaj partive të marrëveshjeve: ‘Pranoni këtë marrëveshje sepse në të kundërtën e përkrahim VV dhe e dini…çka ndodhë pastaj…’”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Kjo fillimisht, thotë ta ketë bërë të qesh Ahmetin, por më pas ai thotë se ardhja e Vetëvendosjes në pushtet do të thoshte shthurje për rrjetet kriminale gjithandej.

“Njëherë qesha, por pastaj e mendova se sa e domosdoshme është kjo. Sa shumë do të shthureshin rrjetet kriminele, e besoni se ka shumë, në çdo komunë e në krejt Kosovën. Deri në bërjen e qytetit, deri në bërjen e shtetit”, ka shkruar Ahmeti.

Më Shumë

Shpetim Duro, trajner i ri i FC Suharekës

Shpetim Duro është emëruar trajner i ri i FC Suharekës. Lajmi e ka bërë me dije FC Suhareka në faqen zyrtare në “Facebook”. "Timonieri nga Shqipëria...

Nga Ilirida deri në Tuz, 12 skuadra shqiptare bëjnë Evropën të flasë ‘shqip’

Plot 12 skuadra shqiptare do të luajnë në kupat e Evropës këtë verë. Nga kualifikueset e Champions League deri te ato të Conference League...

Lajmet e Fundit