36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

AKP-ja largon nga tenderi i shitjes 4 asete me kërkesë të komunës së Prizrenit

Agjencia  Kosovare e Privatizimit (AKP) ka ka tërhequr nga tenderi i shitjes katër asete, kjo pas kërkesës së Komunës së Prizrenit mbi shpalljen e zonave të interesit publik.

“Agjencia  Kosovare e Privatizimit (AKP) njofton opinionin publik se ka tërhequr nga tenderi i shitjes katër asete, duke respektuar kërkesën e Komunës së Prizrenit mbi shpalljen e zonave të interesit publik dhe inicimin e proceseve të shpronësimit”, thuhet në njoftimin e këtij agjencioni.

Njësitë të cilat tërhiqen nga shitja janë si më poshtë.

Njësia nr.16 – NSH Liria – Lokali afarist i përkohshëm në Rr. Remzi Ademaj; Njësia nr.17 – NSH Prizren Market – Lokali afarist i përkohshëm nr.1 në rr.Nëna Terezë p.n. Prizren; Njësia nr.18 – NSH Prizren Market – Lokali afarist i përkohshëm nr.2 në rr.Nëna Terezë p.n. Prizren; Njësia nr.19 – NSH Prizren Market – Lokali afarist i përkohshëm nr.3 në rr.Nexhat Matranci p.n. Prizren.

Bëhet e ditur se këto asete ishin paraparë për t’u shitur përmes tenderit publik, shitjes së aseteve përmes likuidimit (SHAL) 56, që do të mbahet me 13 korrik 2022,

Sipas AKP-së, dita për dorëzimin e ofertave për asetet e (SHAL) 56 është me 13 korrik 2022, nga ora 10:00 deri në orën 12:00, kurse hapja e ofertave do të bëhet po të njëjtën ditë duke filluar nga ora 12:30.

Lista e plotë e aseteve dhe ndërmarrjeve të parapara për Shitjen e Aseteve përmes Likuidimit Nr. (SHAL) 56 mund të gjendet në web faqen e AKP-së: https://www.pak-ks.org/page.aspx?id=1,65,%20591.

Më Shumë

“Nuk mund t’i rezistoj kurrë një gruaje tërheqëse”

Ish-lojtari i njohur uellsian i Manchester United dhe ish-trajneri i kombëtares së vendit të tij, Ryan Giggs, bëri rrëfimin e tij të parë përpara...

Prizren, dy raste të dhunës në familje

Policia e Kosovës ka njoftuar se të dielën në Prizren një viktimë femër kosovare ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti...

Lajmet e Fundit