12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

AKR-së i duhen vetëm edhe 1 mijë vota të kaloj pragun

AKR-new logoLajmi i fundit tani vije nga QNR (Qendra e Numërimit të Votave) ku po numëron më shumë se 35 mijë vota.

Deri më tani janë numëruar pak më shumë se 20 mijë dhe mësohet se AKR ka marr një numër të konsiderueshëm të tyre.

Sipas burimeve tona brenda QNR-së, thuhet se partisë së Behgjet Pacollit
i duhen vetëm edhe 1 mijë vota nga më shumë se 10 mijë që kanë mbetur të numërohen për të kaluar pragun.

Zyrtarë të AKR-së, kanë thënë se janë optimist se një gjë e tillë mund të ndodh deri në numërimin e fundit të këtyre votave.

Ndërkohë sot presidenti Pacolli është takuar me kryeministrin Thaçi ku kanë diskutuar për disa minuta mes tyre.

A ishte gjithçka rastësi apo diçka me të vërtet është duke u zier këtu, kjo mbetet të shihet vetëm në ditët në vijim./Zeri/

Më Shumë

Policia jep detaje rreth rastit të kanosjes së dy pjesëtarëve të KFOR-it në Prizren

Policia ka dhënë detaje rreth rastit së kanosjes së dy pjesëtarëve të KFOR-it në fshatin Lubiqevë të Prizrenit. Në raport bëhet e ditur se pas...

Tupja: Shqipja një nga 3 gjuhët më të vjetra në botë, rrezikon zhdukjen si latinishja dhe greqishtja e lashtë

Përkthyesi dhe shkrimtari i njohur Edmond Tupja deklaron se gjuha shqipe është një nga 3 gjuhët më të vjetra. I ftuar në “Mes dy botëve”...

Lajmet e Fundit