20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Aksident i rëndë në rrugën Xërxë – Rahovec, një i vdekur dhe një i lënduar

Një person ka vdekur dhe një tjetër është lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 11:40 në rrugën Rahovec – Xërxë.

Për Express lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Sheremet Elezaj. Ai ka bërë të ditur se në aksident kanë qenë të përfshira dy automjete.

Ai tha se viktima është i moshës madhore dhe se vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKMF-në e Rahovecit.

Sipas Elezajt, personi i lënduar është dërguar për trajtim mjekësor dhe pastaj është shoqëruar në Polici.

“Njësitet relevante të policisë kanë dalë ne vend-ngjarje si dhe është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili po ashtu ka dalë në vendin e ngjarjes. Rasti është duke vazhduar me hetime”, tha ai për Express.

Më Shumë

James Hetfield ndahet nga gruaja

Frontmeni i grupit Metallica, James Hetfield, ka bërë kërkesë për divorc nga gruaja e tij në fillim të këtij viti, pas 25 vjetësh martesë. Ai...

Prizren: Rikthehet festivali për fëmijë “Fluturat”

Që nga viti 2001 në Prizren organizohej festivali i këngëve për fëmijë “Fluturat”. Festivali u organizua deri në vitin 2017. Nëpër këtë festival parakaluan fëmijë të...

Lajmet e Fundit