13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Aksident në Durrës, makina ndahet më dysh

Aksident në Durrës-makinaNjë aksident i rënë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në mbikalimin e Urës së Dajlanit në Durrës. Si pasojë e përplasjes, automjeti është ndarë më dysh, ndërsa shoferi ka ngelur i plagosur rëndë.

Burime të agjencisë NOA.al bëjnë me dije se i plagosuri është identifikuar si A. Karamani, i cili është transportuar me shpejtësi për në spital, ku edhe po merr mjekimin e duhur nga ana e mjekëve.

Ai po udhëtonte me një automjet tip “Audi” dhe është përplasur me bordurën e rrugës, sipër Urës së Dajlanit. Dyshohet që shkak i aksidentit të jetë bërë shpejtësia e madhe, tej normave të lejuara. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

Më Shumë

Qeveria në mbledhje elektronike, ndanë mjete për krizën energjetike

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen Elektronike në të cilën ka ndarë 7,278,747.59 € për zbatimin e masës 3.7 - Mbështetje...

Pezullimi i 37.5 milionë eurove nga Qeveria e Kosovës për komunat, Ibrahimi del me një kërkesë urgjente

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) Sazan Ibrahimi në emër të kryetarëve të komunave ka kërkuar nga institucionet qendrore lejimin e bartjes...

Lajmet e Fundit