5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Aksident tragjik në Bullgari, së paku 46 të vdekur

Të paktën 46 persona, shumica prej tyre nga Maqedonia e Veriut, raportohet se kanë vdekur pasi një autobus është përfshirë nga flakët në një autostradë në perëndim të Bullgarisë.

Mediat raportojnë se në mesin e të vdekurve ka edhe fëmijë, ndërkaq aksidenti ka ndodhur në autostradën Struma rreth 45 kilometra në perëndim të Sofjes, në orët e para të mëngjesit të së martës.

Siç raportohet në media disa persona janë nxjerrë të gjallë dhe janë dërguar në spital.

Për aksidentin tragjik ka shkruar edhe komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi.

“Lajm i tmerrshëm aksidenti tragjik në Bullgari në orët e hershme të mëngjesit. Ngushëllime familjeve dhe miqve të viktimave si dhe qytetarëve dhe autoriteteve të Maqedonisë së Veriut. Uroj shërim të shpejtë të lënduarve”, shkruan Varhelyi

Më Shumë

Suharekë, 32 vjeçarja tenton t’i jap fund jetës

Një 32 vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës në Suharekë. Ajo ka konsumuar sasi të tepruar të medikamenteve dhe është dërguar në Spitalin Rajonal...

Shkencëtarët tregojnë formulën ideale për të gjetur partnerin e ëndrrave

Në vitin 1962, 2 shkencëtarë zhvilluan një formulë dashurie, e cila do të ndihmonte që çiftet të jetonin në harmoni të plotë. Formula u...

Lajmet e Fundit