11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Aksidentohen dy vetura në rrugën Prizren – Suharekë

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në rrugën Prizren – Suharekë në fshatin Lutogllavë, ku dy persona janë lënduar.

Deri te aksidenti ka ardhur pasi njëra veturë ka dalë nga një autoservis dhe ka goditur veturën tjetër e cila po lëvizte nga Prizreni në drejtim të Suharekës.

Si pasojë e aksidentit, dy shoferët kanë marrë lëndime trupore, me ç’rast janë dërguar në spital për tretman mjekësor.

Gjendja e tyre shëndetësore është stabile dhe që të dy ndodhen jashtë rrezikut për jetë.

Më Shumë

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe ish-polici, Asllan Gashi

Ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare, veterani i UÇK-së dhe ish- polici i Kosovës,  i cili jetonte në Prizren, Asllan Gashi. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ I ndjeri, Asllan...

‘Raportet e Kosovës me SHBA-në’- Kadri Kryeziu :Vërejtje me gojë, ende s’i kemi marrë vërejtjet me shkrim

Ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu ka folur për raportet e Kosovës me SHBA-në, ai në deklaratën të cilën e ka dhënë Hovenier ku...

Lajmet e Fundit