18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Aksion i Policisë në zonën kufitare, katër sirianë dyshohen se gjuajtën në drejtim të tyre

Policia e Kosovës është vënë në lëvizje të enjten, pas informacioneve të marra nga Policia e Shqipërisë, se disa persona kanë provuar të hynë ilegalisht në Kosovë në vijën kufitare.

Prandaj, Policia e Kosovës ka filluar një aksion, për të cilën ka hasur në katër sirianë që thuhet se ishin të armatosur.

Siç raporton Indeksonline, të dyshuarit kanë gjuajtur me armë në drejtim të PK-së, transmeton Paparaci.

Në këtë aksion po marrin pjesë edhe njësitë e Policisë Kufitare – Perëndimi si dhe disa njësi nga Prizreni.

Po ashtu, është bërë e ditur se Policia e Kosovës është në kërkim që t’i kapë të dyshuarit për këtë rast.

Paparaci ka provuar të kontaktojë me zyrtarë nga Policia e Kosovës, por gjer më tani nuk pranuar përgjigje.

Më Shumë

Të shtëna me armë zjarri në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se të shtunën në tregun e gjelbër në Prizren ka pasur të shtëna me armë zjarri.   Siç thuhet në raportin...

Ancelotti e pranon se i pëlqen sulmuesi spanjoll

Mes spekulimeve për transferimin e tij, Ancelotti e pranon se i pëlqen sulmuesi spanjoll. Carlo Ancelotti ka pranuar se ai është një tifoz i sulmuesit...

Lajmet e Fundit