25.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Aktakuzë ndaj drejtoreshës së shkollës “Mustafa Bakiu” për falsifikim dokumentesh në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj drejtoreshës së shkollës “Mustafa Bakiu” për falsifikim dokumentesh.

Sipas aktakuzës, drejtoresha me inicialet B.K. më 23 nëntor të vitit 2016, me nënshkrimin e saj dhe vulën zyrtare, ka vërtetuar një dokument që përmbante të dhëna të rrejshme.

Ajo kundërligjshëm ka lëshuar vërtetimin në emër të qytetares S.A., kinse ka punuar në shkollën “Mustafa Bakiu”. Ky vërtetim do t’i shërbente asaj për punësim.

Kosova bie edhe dy pozita më poshtë në renditjen e FIFA-s

Pas dy ndeshjeve të shtatorit, Kombëtarja e Kosovës ka rënë edhe dy pozita më poshtë në renditjen e FIFA-s. “Dardanët” morën rezultate jo të mira,...

Policia arreston katër persona në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar katër persona të dyshuar për vjedhje të rëndë në Suharekë. Arrestimi i tyre është bërë pasi gjatë...

Lajmet e Fundit