-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Albion Rrahmani, më i miri i xhiros së dhjetë në Superligën e Rumanisë

Sulmuesi kosovar, Albion Rrahmani, është shpallur lojtari më i mirë në kuadër të xhiros së dhjetë në Rumani,

Skuadra rumunase, Rapid Bukuresht, të martën në faqen e tyre në Facebook, ka publikuar fotografinë e Rrahmanit me trofeun e “Superlojtarit” të xhiros.

Rrahmani në kuadër të xhiros së dhjetë, realizoi dy gola dhe bëri një asistim në fitoren e Rapidit 3:1 kundër Clujit. 23-vjeçari nga Podujeva ka shënuar 6 gola në 5 ndeshje të luajtura në Superligën Rumune.

Ai iu bashkua Rapidit në verën e këtij viti nga Ballkani dhe me ekipin rumun ka kontratë deri më 2026.
Albion Rrahmani

Më Shumë

Gjermania jep nënshtetësi pa kushte, ja kush përfiton më shpejt

Gjermania është në prag të një hapi të madh: Për herë të parë në historinë e saj, lejon pa kushtëzime shtetësinë e dyfishtë. Parlamenti...

Trembëdhjetë raste të reja me HIV/AIDS në Kosovë

Dita ndërkombëtare e luftës kundër HIV/AIDS-it e gjen Kosovën me 13 raste të reja të personave të prekur me këtë virus gjatë vitit 2023. Shefi...

Lajmet e Fundit