16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Aliu: Fraksioni + për rimëkëmbjen e Vetëvendosjes

Fatos Aliu, nga VV Fraksioni+, i ftuar në “Rrokum Rroll” në Televizionin Rrokum, ka thënë se ky fraksion është shumë serioz, ngase është një strukturë mirë e organizuar, e cila e ka agjendën e vet.

Aliu ka theksuar se për Fraksionin+ ka me vendos në të ardhmen Këshilli i Përgjithshëm me të gjitha elementet strukturale, transmeton Telegrafi.

Sipas tij, baza nuk e ka pritur mirë këtë nismë të tyre.

“Qëllimi i Fraksionit ka me qenë rimëkëmbja e Lëvizjes Vetëvendosje”, tha Aliu.

Më Shumë

Zgjedhjet në Turqi, Erdogan drejt fitores

Në Turqi është duke përfunduar numërimi i votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale ku u ballafaquan presidenti i tanishëm, Recep Tayyip Erdogan dhe kandidati...

Gjendet burri i zhdukur në Prizren

Policia e Kosovës njoftoi se është gjetur të dielën një burrë nga Prizreni, që është raportuar i zhdukur nga familjarët e tij. Lajmin për “Betimi...

Lajmet e Fundit