13.8 C
E premte, 3 Maj, 2024

Allegri lavdëron Khediran

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Allgeri mendon se skuadra e tij duhet akoma të përmirësohet.

Këto komente tekniku italian i ka bërë pas fitores së mbrëmshme te Juventusit në udhëtim tek Lazio (0-1), transmeton KosovaPress.

“Ne nuk ishim të mirë, por luajtëm më mirë në pjesën e dytë. Nuk mendoj se ne e dominuam lojën për 90-të minuta. Kundërshtarët tonë ishin mjaft të mirë, por ne e përmirësuam lojën në fund të pjesës së parë”, ka thënë Allegri.

Ai lavdëroi Sami Khediran, i cili shënoi golin e fitores për kampionët e Italisë. Allegri mendon se gjermani është një profesionist i madh.

“Është një profesionist i madh, si dhe një lojtar i jashtëzakonshëm”, tha strategu italian.

Diell dhe vranësira, priten edhe reshje shiu

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku lokalisht pritet të ketë reshje shiu, kryesisht në sasi të pakta. Sipas MeteoKosova...

Europa League: Leverkuseni i Granit Xhakës përballet me Romën

Pas gjysmëfinaleve të para të Champions League, në rend do të jenë ato të Europa League. Në këtë fazë të garës së dytë më të...