4.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde ua ndan diplomat e gjuhës gjermane maturantëve të “Loyola-Gymnasium”

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë,  Jörn Rohde, ka pritur të premten në rezidencën e tij në Prishtinë një grup maturantësh të ALG “Loyola-Gymnasium” nga Prizreni, të cilëve ua ka ndarë diplomat e gjuhës gjermane DSD II (B2 dhe C1).  Rohde i ka përgëzuar nxënësit për rezultatin e arritur dhe u ka dëshiruar suksese në studime, duke i inkurajuar ata që të punojnë me përkushtim për të sendërtuar idetë e tyre.

Drejtori i “Loyola-Gymnasium”,  Enver Sulaj, tha se arritjet e këtij institucioni janë të lidhura pashmangshëm me ndihmën dhe mbështetjen gjermane, e cila nuk ka munguar në asnjë fazë të punës së ALG-së, dhe shprehu fuqishëm zotimin se “Loyola-Gymnasium” do të punojë fort në ngritjen e vazhdueshme të cilësisë së punës dhe të besimit në këtë shkollë, sepse ky vend e meriton një të ardhme më të mirë, ndërsa garancion për këtë janë të rinjtë dhe të rejat, të cilët me arritjet e tyre të deritanishme i bëjnë krenarë të gjithë.

Në këtë ceremoni, nxënësit shoqëroheshin edhe nga mësimdhënësit e gjuhës gjermane,  Martin Häusler dhe Shpres Zeka Karanezi.

Më Shumë

Konfiskohet drogë në vlerë rreth 70 mijë euro në Suharekë, arrstohen katër të dyshuar

Policia e Kosovës njofton se në bashkëpunim me Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë dhe prokurorinë, kanë arrit të realizojnë identifikimin e katër personave të...

Ish-gazetari Ramadan Baraliu aderon në Vetëvendosje

Ish-gazetari dhe politikologu, MSc. Ramadan Baraliut ka aderuar sot në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ëshvë mirëpritur nga kryetari i Qendrës së LVV-së në Prizren, Artan Abrashi...

Lajmet e Fundit