2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Ancelotti: Pushimi vjen në kohën më të mirë, s’ka favoritë në Botëror

Carlo Ancelotti, trajneri i Real Madridit, është shprehur i kënaqur me fitoren dhe paraqitjen e skuadrës së tij kundër Cadiz.

‘Mbretërit’ mbrëmë mundën Cadiz-in (2-1), në kuadër të La Ligës.

Tekniku italian tha se pushimi për shkak të Kupës së Botës ‘Katar 2022’, vjen në kohën më të mirë. Ai thotë së ndihet mirë që Reali do të pushojë në kohën kur ka grumbulluar 35 pikë.

“Pushimi vjen në një moment të mirë për ne. Kemi bërë një gjysmë sezon të mirë. Tani mund të pushojmë duke e ditur që kemi 35 pikë në kampionat dhe kjo është më shumë së vitin e kaluar”, tha Ancelotti.

Ai ka folur edhe për Botërorin ‘Katar 2022’ që nis pas pak ditësh.

Kupa e Botës? Do ta shikoj nga shtëpia. Nuk ka favoritë, shpresojë të shohim një Botëror të mirë dhe lë të fiton skuadra më e mirë. Fatkeqësisht Italia nuk do të jetë atje”, ka theksuar Ancelotti.

Më Shumë

28 nëntori – ditëlindja e komandantit legjendar, Adem Jashari

Komandanti legjendar, Adem Jashari, po të ishte gjallë të hënën e 28 nëntorit do t’i bënte 67 vjet. Ai ka lindur po në këtë ditë...

Djali rrah prindërit në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren pasi ka shkaktuar dhunë fizike ndaj nënës dhe babait të tij. Policia njofton përmes raportit 24 orësh se viktimave...

Lajmet e Fundit