14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Anëtari i LDK-së: Asamblistët tonë në Prizren po ia bëjnë argatin Haskukës

Anëtari i LDK-së, Florent Ukaj ka reaguar ndaj asamblistëve të partisë së tij, në Prizren pasi votuan Marrjen e Kredisë.

Sipas Ukës, asamblistët e LDK po ia bëjnë argatin Mytaher Haskukes duke ditur që komuna çdo vit ka suficit të buxhetit

“Po ashtu është pritur të veprojnë edhe asamblistët tonë në Prizren, të cilët sot ia kanë bërë argatin Haskukës duke votuar Marrjen e Kredisë, duke e ditur që komuna çdo vit ka suficit të buxhetit. Udhëheqësit e degës, me reflektim të qartë jo vetëm për rezultatet e fundit por edhe për veprimet e asamblistëve të LDK-së, do t’i bënin nder vizionit të LDK-së dhe kthimit aty ku e ka vendin.Duhet të veprohet para se të jetë shumë vonë!”, ka shtuar Ukaj.

Sipas Ukajt, para interesave të veta secili duhet të vendosë intersin e LDK-së kudo ku e përfaqësojnë atë.

“Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Prizren urgjentisht duhet të merret me veten dhe të vu në prioritet kthimin e besimit të votuesve siç ishte dikur!Para interesave të veta, secili duhet ta vendosë interesin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, kudo dhe kurdo që e përfaqëson atë”, ka shkruar Ukaj.

Më Shumë

Shqipe Kastrati dhe Fedi vijnë me “Dy tre javë në vit”, kjo është kënga më e bukur që e keni dëgjuar

“Dy tre javë në vit” është projekti më i ri muzikor i këngëtares së madhe Shqipe Kastrati në bashkëpunim me Fedin. Këngëtarja e mirënjohur e...

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia – zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe bashkëshorti i saj, Taika Waititi, konfirmuan se ishin martuar zyrtarisht në janar. Dhe të sapomartuarit ngritën temperaturat së fundmi teksa pozuan së...

Lajmet e Fundit