16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Araujo do të operohet, humbet Kupën e Botës

Qendërmbrojtësi i Barcelona-s, Ronald Arauja ka marrë vendimin për t’u operuar. Uruguajani u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren në tendinën e këmbës së djathtë.

23-vjeçari ka udhëtuar drejt Finlandës këtë të hënë, vend ku do të kryejë operacionin. Ai vendosi të ndërmerrte këtë hap, pas bisedimeve me Xavi Hernandez dhe stafin mjeksor të Barcelona-s.

Araujo i shqyrtoi të gjitha opsionet dhe më i miri ishte operacioni. Ai pritet të mungojë tre muaj, aq sa zgjat rikuperimi.

Vetëm një mrekulli mund të bëjë që ai të jetë pjesë e Kupës së Botës, e cila fillon për gati dy muaj. /Albanianpost.com

Më Shumë

“Ec Ma Ndryshe” kërkon që të hetohet rrënimi i monumentit të mbrojtur në Prizren

Rrënimi i monumentit të mbrojtur në Prizren ka ngjallur shqetësime dhe kërkesa për hetim penal, duke përfshirë një sërë institucionesh dhe aktorësh. "EC Ma Ndryshe"...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 400 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1448 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit