12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Arbër Rexhaj: Nuk çuditem me shpenzimet enorme të ‘Qeverisë Muja’

Arber Rexhaj 23Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren, Arbër Rexhaj nuk është habitur me shpenzimet që ka bërë në periudhën e parë të këtij viti “Qeveria e Mujës”.

“Për ne si opozitë nuk është çudi që kjo qeveri harxhon mjete të konsiderueshme për dreka e darka ngase është qeveri e luksit dhe nuk çan kokën për shpenzime enorme”, ka thënë Rexhaj.

Në gjashtë-mujorin e parë të këtij viti nga buxheti komunal i Prizrenit për dreka zyrtare janë shpenzuar afër 64 mijë euro, apo 18 mijë euro më shumë se sa në periudhën e njëjtë të vitit 2013.

Rexhaj thotë se është e patolerueshme që parat e taksapaguesve shpenzohen në mënyrë të panevojshëm kur qyteti përditë e më shumë varfërohet./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rrahja e 37-vjeçarit në Prizren, arrestohet i dyshuari i dytë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar personi i dytë për një rast të lëndimit trupor që ka ndodhur më 23 mars në...

MPB thotë se nga java tjetër do të furnizohen me material shtesë për dokumentet personale

Në fillim të muajit prill, në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) do të arrijë kontingjenti i ri me material shtesë për furnizimin me...

Lajmet e Fundit