2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Arbnora Ademaj: Netflix do të flasë shqip

Arbnora Ademaj, aktorja e njohur shqiptare po merr një vëmendje të jashtëzakonshme së fundmi. Ajo tashmë është konkurrente në “Dance With Me”, ku në puntatën e parë të spektaklit të kërcimit dha një lajm të rëndësishëm.

Bukuroshja e cila po merr një vëmendje të madhe në fushën e aktrimit në Turqi, ka thënë se ka anuluar 2 projekte për të qenë pjesë e “Dance With Me”.

“Është një kënaqësi e jashtëzakonshme për të qenë pjesë e këtij spektakli. Për të qenë pjesë e këtij spektakli, kam anuluar 2 projekte në Turqi dhe kam ardhur enkas për këtë projekt këtu”, theksoi ajo.

Madje, ajo foli edhe turqisht në skenë. Bukuroshja bëri si fillim një përshëndetje e më pas tha se “në këtë skenë do të bëhet tërmet”.

Arbnora foli paksa edhe për karrierën e saj. Madje, ajo zbuloi se së shpejti Netlifx do të flasë shqip.

“Një gjë mund ta zbuloj për publikun shqiptar. Përveçse do të jem në Netflix, do të flas dhe shqip, kjo është më e bukura e gjithë kësaj” – theksoi ajo.

Arbnora Ademaj ka marrë pjesë në serialin e njohur turk “Kirik Hayatlar” dhe menjëherë mori një famë të jashtëzakonshme. Për këtë arsye, suksesi i saj vijon edhe në projekte të tjera e jo vetëm.

Më Shumë

Grabitësit e argjendarisë në Suharekë sillen në gjykatë

Në Gjykatën Themelore në Prizren i kanë sjellë grupin e grabitësve të argjendarisë në Suharekë. Ky grup i armatosur ka plagosur dy policë, njërin...

Zbulohen datat dhe oraret e ndeshjeve të Shqipërisë në Euro 2024

UEFA ka zbardhur edhe oraret e sfidave të finaleve të Europianit “Gjermani 2024”. Kjo, pas hedhjes së shortit dhe përcaktimit të datave të ndeshjeve. Shqipëria do...

Lajmet e Fundit