9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Arrestohen dy persona në Malishevë, kërcënuan me armë dy të mitur

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Malishevë, pasi të njëjtit kishin kanosur me armë dy persona të mitur.

Në njoftim thuhet se Policia në shtëpinë e të dyshuarve B.B., viti i lindjes 1996 dhe B.B., viti i lindjes 1963, kishte gjetur armë.

“Pas një aktiviteti operativ dhe hetimor nga Stacioni Policor në Malishevë është arritur që të dyshuarit të arrestohen mbi dyshimin e arsyeshëm për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve me urdhërkontrollin e lëshuar nga Gjykata. Urdhërkontrolli është realizuar në vendbanimin e të dyshuarve në fshatin Shkozë të Malishevës, me ç ‘rast është sekuestruar një pushkë automatike (kalibër i panjohur), dhe 31 copë fishekë të armës së njëjtë, si dhe një pistoletë më gaz”, thuhet në njoftim.

Me urdhër të Prokurorit, personat e arrestuar janë ndaluar për 48 orë në ndalim policor.

Më Shumë

I dashuri i Dafina Zeqirit për herë të parë flet për dasmë

Viti i ardhshëm do të nisë me dasma! Këngëtarja Dafina Zeqiri e do të kurorëzojë dashurinë me partnerin e saj Kreshnik Gjergjin.Megjithatë, përpos lajmit të...

Kryeministri Kurti për “Ditën e Forcës: Ecim me optimizëm drejt së ardhmes kur e dimë se sa të sigurt jemi me ushtrinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka vizituar kazermën “Adem Jashari” në nder të “Ditës së Forcës”. Fillimisht ai ka uruar të gjithë qytetarët dhe...

Lajmet e Fundit