-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Arrestohen pesë persona në Prizren, dyshohet se u morën me prostitucion

Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona në Prizren, të cilët dyshohet se kanë kryer veprën penale “Marrje me prostitucion”.

Sipas policisë, thuhet se të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

“Pas një pune operativo – hetimore me datën 17.01.2023 janë arrestuar dhe intervistuar pesë të dyshuar meshkuj kosovarë për shkak të dyshimit të arsyeshëm për kryerjen e veprës së lartcekur.

Pas intervistimit personat e dyshuar me vendim të Gjykatës Themelore janë liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Më Shumë

Historia e Gavi: Shkëndija, shpejtësia dhe shpirti i yllit që luan me këpucët e palidhura

Ishte në nëntor 2021 që njerëzit filluan të flisnin për Gavi-n. Një foto tregonte Nico Gonzalez duke lidhur këpucët e një lojtari gjatë një...

Para transferimit te Bayern, Cancelo ishte refuzuar nga Real Madrid-i

Real Madrid nuk kishte tentuar ta transferonte Joao Cancelo-n, sepse klubi nuk është interesuar për një përmirësim në krahun e drejtë, raporton Marca, duke...

Puhi

Lajmet e Fundit