-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Deputetja e Kuvendit të Kosovës jep shpresa për Trustin

Deputetja nga radhët e komunitetve, Duda Balje thotë se nesër do të votoj për tërheqjen e parave nga Trusti.

“Dua të mendoj pozitivisht dhe po dua të mendoj se do të kalojë. Unë i kam dhënë përkrahje edhe në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, përkrahje do të jap edhe nesër”, tha Balje.

Balje shtoi për GazetaBlic se çështja e Trustit tani është më ndryshe se herën e kaluar, pasi siç e cek Trusti shkon në Kuvend nga nënshkrimet e qytetarëve.

Balje shtoi se qytetarët e kanë vërtetuar se kanë nevojë për ato mjete dhe sipas saj duhet të përkrahet.

“Mendoj se këtë herë Trusti ka ardhë në Kuvend në mënyra pak më ndryshe se herën e parë, kemi Trustin me nënshkrime të qytetarëve të cilët ata kanë vërtetu se kanë nevojë për ato mjete”, tha Balje.

Më Shumë

Kërcënohet një përmbarues privat në Prizren

Është kërcënuar një përmbarues privat në Prizren. Policia po heton rastin. Raporti Rr. Remzi Ademaj, Prizren 07.02.2023 – 14:08. Ankuesi mashkull kosovar përmbarues privat, ka informuar se është...

Qeni 30-vjeçar është shpallur më i moshuari në botë nga Rekordet Botërore Guinness

Rekordet Botërore të Guinness prezantuan Bobin, qenin më të vjetër në botë ndonjëherë. Bobi është 30 vjeç e 266 ditë. Guinness bëri të ditur se qeni portugez...

Lajmet e Fundit