-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Sokoli e konfirmon se është pranë Malishevës

“Hallakamë” e madhe te Malisheva. Klubi i Superligës së Kosovës raportohet se ka ndarë rrugët me trajnerin Sami Sërmaxhaj.

Malisheva nisi përgatitjet për stinroin pranveror më 3 janar, por Sërmaxhaj nuk pranoi të udhëtojë me skuadrën në Turqi, raporton FrontOnline.

E gjithë kjo për shkak trajnerit nuk i ishte deponuar kontrata në FFK, dhe për këtë shkak, palët ndanë rrugët.

Megjithatë, Malisheva nuk është ndalur dhe është bërë me trajner të ri.

Bylbyl Sokoli, trajneri i mirënjohur kosovar, do ta marrë drejtimin e Malishevës për stinorin pranveror.

Këtë lajm e ka konfirmuar vet Sokoli për FrontOnline.

“Momentalisht jam në tavolinë me drejtuesit e klubit të Malishevës. Gjithçka do të finalizohet pas pak”, deklaroi të mërkurën Sokoli për portalin.

Ndryshe, Sokoli ka drejtuar shumë skuadra të futbollit të Kosovës.

Prishtina, Flamurtari, Gjilani, Ferizaj, Vllaznia e Pozheranit janë vetëm disa nga klubet që ka drejtuar “Profa”.

Ndryshe, pas 18 javësh në elitën e futbollit kosovar, Malisheva ndodhet në vendin e tetë me 19 pikë të tubuara./FrontOnline/

Më Shumë

Ultrasit e Romës kërcënojnë Zaniolo-n te shtëpia e tij, futbollisti thërret policinë

Një grup ultras i tifozëve të Romës kanë shkuar për ta kërcënuar Nicolo Zaniolo-n te shtëpia e tij në zonën Casal Palocco, duke e...

Murti: Paga mesatare në sektorin publik, gati dyfish sa ajo në sektorin privat

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka folur sot para Komisionit për Buxhet, ku e ka adresuar çështjen e koificientit dhe pagave. Ai ka folur edhe...

Lajmet e Fundit