3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Arrestohen shtatë persona pasi u rrahën në një lokal në Prizren

Shtatë persona u arrestuan të premten në Prizren pasi u rrahën mes veti.

Policia ka gjetur edhe armë në vendin e ngjarjes, dhe disa janë lënduar.

“Janë arrestuar shtatë të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit gjatë një ndeje në një lokal janë rrahur mes veti dhe si pasojë tre prej tyre kanë pësuar lëndime trupore. Policia në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me pesë copë fishekë pronë e njërit prej të dyshuarve”, thuhet në raportin e PK-së.

Me vendim të prokurorit të gjithë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

LDK në Prizren: Rrugët në gjendje të rëndë, bora e zë në gjumë komunën (foto)

Dega e Lidhjes Demokratike në Prizren, në faqen e Facebookut ka publikuar disa pamje të qytetit, duke thënë se rrugët janë në gjendje të...

Ndahet nga jeta Mjeshtri i Madh, Zef Deda

Është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit Zef Deda. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur djali i...

Lajmet e Fundit